Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

Wernisaż w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie

Wernisaż w Książnicy Pomorskiej w SzczecinieZ okazji projektu „Wyspiański – Uniwersalny” powstało sześćdziesiąt prac plastycznych inspirowanych twórczością tego wielkiego Artysty. Prace stworzyli członkowie Klubu Plastyka „Impresja” z Choszczna i młodzież ze Studium Plastycznego działającego przy Choszczeńskim Towarzystwie Muzycznym i pierwotnie wystawiane były w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury.
Z inicjatywy naszej Fundacji wystawa zaprezentowana została w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, gdzie 2 marca odbył się wernisaż i odtąd można ją tam oglądać. Wszystkich miłośników malarstwa serdecznie zapraszamy.

Misterium Brzeskie "Zaśnięcie Maryi"

Misterium Brzeskie "Zaśnięcie Maryi"Misterium Brzeskie „Zaśnięcie Maryi”
Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, Stowarzyszenie „Edukacja, Nauka, Kultura” wraz z Pyrzycką Biblioteką Publiczną i nasza Fundacja zaprosili mieszkańców Ziemi Pyrzyckiej na promocję elektronicznej wersji książki oraz na film dokumentujący misterium ludowe „Zaśnięcie Maryi” w Brzesku.
Projekt był realizowany przez Michała Kulika i dr Teresę Joannę Andrzejewską przy czynnym współudziale mieszkańców Brzeska, Letnina oraz samego pomysłodawcy i twórcy Sanktuarium Maryjnego w Brzesku, byłego proboszcza ks. kanonika Januarego Żelawskiego. Nadzór merytoryczny sprawował prof. Bogdan Matławski.

Blog na stronie

Blog na stronieSzanowni Poeci. Chcecie publikować swoje teksty, chcecie dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat innych utworów? Od dzisiaj tak możliwość istnieje na naszej stronie. Utworzyliśmy Bloga Nocy Poetów. W panelu pionowym i poziomym znajdziecie zakładkę. Wystarczy zarejestrować się na naszej stronie, wejść i zamieszczać swoje utwory. Zapraszam.

Wieczór Poezji po raz trzeci w Dobrej

Wieczór Poezji po raz trzeci w DobrejDobra poezją stoi….tak można by rzec, biorąc pod uwagę fakt, że przez ostatnich kilka miesięcy drukiem ukazały się tu dwa tomiki poezji oraz cyklicznie odbywa się poetycka impreza..
„Bo więcej waży jedna dobra strofa niż ciężar wielu pracowitych stronic”- pod takim hasłem Czesława Miłosza wydany został okazjonalny tomik wierszy z III Wieczoru „Dobra Poezja”, który odbył się 1 lutego br. w budynku Biblioteki Publicznej w Dobrej.

"Moje opowieści"- nowa książka Ks.Januarego

"Moje opowieści"- nowa książka Ks.JanuaregoO czym nie chcieli pamiętać Prusowie, sensacyjne aspekty polityki Mieszka I, nieznane fakty Bitwy Warszawskiej 1920 roku, szczególne okoliczności bitwy pod Lepanto w 1571 roku i ponadczasowe znaczenie zwycięstwa króla Jana Sobieskiego pod Wiedniem w 1863 roku. Te wszystkie ciekawe informacje odnajdzie czytelnik w publikacji pt. „Moje opowieści”, nowej, piętnastej z kolei książce ks. Januarego Żelawskiego, znanego autora niezwykle poczytnych, barwnie napisanych gawędziarskim językiem książek...
Wygenerowano w sekund: 0.05
416,873 unikalne wizyty