Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

Poetyckie życzenia świąteczne

Poetyckie życzenia świąteczneNajpierw smutne gorzkie żale
potem Mszy nie będzie wcale
a na końcu w blasku chwały
staje Chrystus Zmartwychwstały
Alleluja !

Z mroku nocy nas wyrywa
śmierci pęta w końcu zrywa
by nadzieję dać każdemu
z objęć złego wyrwanemu
Alleluja!

Niechaj prawda Wielkiej Nocy
doda wszystkim świętych mocy
nowe Życie w nas odkrywa
i do Nieba wprost porywa
Alleluja!
Ks. Sławomir Kokorzycki

Gloria Artis dla Barbary Teresy Dominiczak

Gloria Artis dla Barbary Teresy DominiczakInauguracja III Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji za nami. Uroczystość zorganizowana w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie miała szczególny charakter. Podczas obchodów uhonorowana odznaczeniem "Gloria Artis" została szczecińska poetka Barbara Teresa Dominiczak. Poniżej krótki rys biograficzny poetki.

Inauguracja III Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji

Inauguracja III Zachodniopomorskiej Wiosny PoezjiZapraszamy wszystkich miłośników słowa na inaugurację III Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji podczas której odbędzie się wręczenie Medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" szczecińskiej poetce Barbarze Teresie Dominiczak. Uroczystość odbędzie się w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie 21 marca 2018 roku o godzinie 12.00.
W programie:
Słowo o wiośnie poezji …
Środowisko literackie ZLP w Szczecinie
Reskie reminiscencje wiosenne
Impresja muzyczna
Inscenizacja: Młodzieżowy Teatr „Żywego Słowa”

Spotkanie autorskie z Ks. Januarym Żelawskim

Spotkanie autorskie z Ks. Januarym ŻelawskimW czwartek 15 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku kultury i sportu odbyło się Spotkanie autorskie z Ks. Januarym Żelawskim. Przez ponad godzinę Ksiądz Kanonik opowiadał o latach młodości , posłudze kapłańskiej, a także o tematyce ostatnich trzech wydanych książek – „Opowieści o zapomnianym Gietrzwałdzie”, „Z Pacanowa na ziemie zachodnie” i najnowszej „Moje opowieści”.

Wernisaż w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie

Wernisaż w Książnicy Pomorskiej w SzczecinieZ okazji projektu „Wyspiański – Uniwersalny” powstało sześćdziesiąt prac plastycznych inspirowanych twórczością tego wielkiego Artysty. Prace stworzyli członkowie Klubu Plastyka „Impresja” z Choszczna i młodzież ze Studium Plastycznego działającego przy Choszczeńskim Towarzystwie Muzycznym i pierwotnie wystawiane były w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury.
Z inicjatywy naszej Fundacji wystawa zaprezentowana została w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, gdzie 2 marca odbył się wernisaż i odtąd można ją tam oglądać. Wszystkich miłośników malarstwa serdecznie zapraszamy.
Wygenerowano w sekund: 0.03
503,512 unikalne wizyty