Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

Inauguracja III Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji

Inauguracja III Zachodniopomorskiej Wiosny PoezjiZapraszamy wszystkich miłośników słowa na inaugurację III Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji podczas której odbędzie się wręczenie Medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" szczecińskiej poetce Barbarze Teresie Dominiczak. Uroczystość odbędzie się w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie 21 marca 2018 roku o godzinie 12.00.
W programie:
Słowo o wiośnie poezji …
Środowisko literackie ZLP w Szczecinie
Reskie reminiscencje wiosenne
Impresja muzyczna
Inscenizacja: Młodzieżowy Teatr „Żywego Słowa”

Spotkanie autorskie z Ks. Januarym Żelawskim

Spotkanie autorskie z Ks. Januarym ŻelawskimW czwartek 15 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku kultury i sportu odbyło się Spotkanie autorskie z Ks. Januarym Żelawskim. Przez ponad godzinę Ksiądz Kanonik opowiadał o latach młodości , posłudze kapłańskiej, a także o tematyce ostatnich trzech wydanych książek – „Opowieści o zapomnianym Gietrzwałdzie”, „Z Pacanowa na ziemie zachodnie” i najnowszej „Moje opowieści”.

Wernisaż w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie

Wernisaż w Książnicy Pomorskiej w SzczecinieZ okazji projektu „Wyspiański – Uniwersalny” powstało sześćdziesiąt prac plastycznych inspirowanych twórczością tego wielkiego Artysty. Prace stworzyli członkowie Klubu Plastyka „Impresja” z Choszczna i młodzież ze Studium Plastycznego działającego przy Choszczeńskim Towarzystwie Muzycznym i pierwotnie wystawiane były w Małej Galerii Choszczeńskiego Domu Kultury.
Z inicjatywy naszej Fundacji wystawa zaprezentowana została w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, gdzie 2 marca odbył się wernisaż i odtąd można ją tam oglądać. Wszystkich miłośników malarstwa serdecznie zapraszamy.

Misterium Brzeskie "Zaśnięcie Maryi"

Misterium Brzeskie "Zaśnięcie Maryi"Misterium Brzeskie „Zaśnięcie Maryi”
Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, Stowarzyszenie „Edukacja, Nauka, Kultura” wraz z Pyrzycką Biblioteką Publiczną i nasza Fundacja zaprosili mieszkańców Ziemi Pyrzyckiej na promocję elektronicznej wersji książki oraz na film dokumentujący misterium ludowe „Zaśnięcie Maryi” w Brzesku.
Projekt był realizowany przez Michała Kulika i dr Teresę Joannę Andrzejewską przy czynnym współudziale mieszkańców Brzeska, Letnina oraz samego pomysłodawcy i twórcy Sanktuarium Maryjnego w Brzesku, byłego proboszcza ks. kanonika Januarego Żelawskiego. Nadzór merytoryczny sprawował prof. Bogdan Matławski.

Blog na stronie

Blog na stronieSzanowni Poeci. Chcecie publikować swoje teksty, chcecie dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat innych utworów? Od dzisiaj tak możliwość istnieje na naszej stronie. Utworzyliśmy Bloga Nocy Poetów. W panelu pionowym i poziomym znajdziecie zakładkę. Wystarczy zarejestrować się na naszej stronie, wejść i zamieszczać swoje utwory. Zapraszam.
Wygenerowano w sekund: 0.04
332,148 unikalne wizyty