Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

Debiuty KNP - Agnieszka Dagmara Dominowska

Debiuty KNP - Agnieszka Dagmara DominowskaSzanowni Miłośnicy Poezji. Tegoroczna Korytowska Noc Poetów uwieńczona została pięcioma debiutami poetyckimi. Autorzy zaprezentowali swoje wiersze, a następnie dokonali ich całopalenia. Tym samym ich debiut został dokonany. Przez następny okres chciałbym ich na naszej stronie zaprezentować.

Anioły obdarzone ludzkimi cechami w wierszach Agnieszki Dominowskiej

Ni to anioł, ni diablica. Któż to wie? Tak o sobie wyraziła się Agnieszka Dominowska, gdy ją poprosiłam o biogram. Psycholog z wykształcenia do niedawna pisała wiersze tylko do szuflady. W 2014 roku, wraz z Adamem Żuchowskim – emerytowanym profesorem ZUT-u wydała pierwszy tomik pt: „Ukryć się w wiersz, ukryć się w zieleń”, czym zaskoczyła wielu znajomych. W tym samym roku Jej „skrzydlaty” wiersz został wyróżniony w konkursie poetyckim imienia Anny German, zaskakując ją samą. Mimo sporej dawki przyziemnego realizmu, Pani Agnieszka lubi „bujać myślami w obłokach i wypatrywać aniołów”.

Spotkanie autorskie poetek Nocy Poetów

Spotkanie autorskie poetek Nocy PoetówW ramach kawiarenki poetyckiej w dniu 27 września br. w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Szczecinie odbyło się spotkanie autorskie. Nasza Fundacja zaprosiła trzy autorki „Nocy Poetów”: Agnieszkę Dominowską, Zofię Burzyńską i Krystynę Rodzewicz. W spotkaniu udział wzięła ponad pięćdziesięcioosobowa grupa młodzieży z klas humanistycznych, która aktywnie włączyła się w spotkanie zadając pytania i prosząc o indywidualne dedykacje.

Debiuty KNP - Zofia Burzyńska

Debiuty KNP - Zofia BurzyńskaKiedy przypadło mi w udziale zredagować i zrecenzować tom młodej, siedemnastoletniej poetki, wpadłem odrobinę w panikę. Co ja człowiek, dawno straconego pokolenia, mogę wiedzieć o przeżyciach, duszy tak młodego poety, jak wczuć się w uczucia, jak zrozumieć, jak odczytać wersy skreślone przy pomocy komputerowej klawiatury. Te wszystkie obawy prysnęły po pierwszej lekturze blogowych wierszy. Kim jest Zosia Burzyńska?

Debiuty KNP - Sebastian Rosa

Debiuty KNP - Sebastian RosaSzanowni Miłośnicy Poezji. Tegoroczna Korytowska Noc Poetów uwieńczona została pięcioma debiutami poetyckimi. Autorzy zaprezentowali swoje wiersze, a następnie dokonali ich całopalenia. Tym samym ich debiut został dokonany. Przez następny okres chciałbym ich na naszej stronie zaprezentować. Jako pierwszy przedstawiony zostanie młody, zdolny szczeciński poeta Sebastian Rosa. Poniższy tekst jest wstępem do jego tomu "Kroki"

Szczecin nocą kpi z przemijania/ jak sierpniowe Rosolina Mare - /ulice pełne poszukiwań nie zapominają./ Przesiedziałem nad Odrą zbyt wiele wspomnień,/ utrwalił je chabrowy blask Trasy Zamkowej. Tak poetycko zaprasza nas Sebastian Rosa na wędrówkę po nocnych ulicach portowego miasta, zaprasza na wędrówkę po krętych ulicach duszy. Wierszem Widokówka rozpoczyna młody szczeciński poeta tom wierszy pod tytułem „Kroki”. Autor prowadzi nas, głosem swojego lirycznego przewodnika po ulicach Szczecina, jesteśmy na nadodrzańskich nabrzeżach, Trasie Zamkowej, mijamy iskrzące się sklepy, ale jest to tylko pretekst do rozmowy, do wprowadzenia czytelnika w tematy o wiele głębsze, trudniejsze w dyskusji; dyskusji nad własnym ja.

IX KORYTOWSKA NOC POETÓW ZA NAMI

IX KORYTOWSKA NOC POETÓW ZA NAMITegoroczna IX Korytowska Noc Poetów odbyła się w Choszczeńskim Domu Kultury w piątek, 30 sierpnia 2019 roku, o godz. 18.oo. Na scenie zaprezentowało się ok. czterdziestu twórców z województw: Zachodniopomorskiego, Wielkopolskiego, Śląskiego, Lubuskiego, a także z Niemiec. Byli to: Barbara Teresa Dominiczak, Aleksandra Petrusewicz, Tadeusz Śledziewski, Bronisław Bryżys, Ks. Sławomir Kokorzycki, Stanisław Maruszczak, Józef Teofil Sobkiewicz, Tomasz Chmiel, Krzysztof Żak, Danuta Romana Słowik, Barbara Moraczewska Jankowska, Jacek Śpiewak, Piotr Pazdan, Artur Szuba (wiersze czytała pani Ewa Jabłońska), Róża Czerniawska-Karcz, Krystyna Rodzewicz, Jan Monieta, Janusz Zdzisław Kaczmarski, Teresa Tymoszczuk, Roman Szymański, Barbara Sowińska-Adamczyk, Elżbieta Żukrowska, Małgorzata Winnicka, Marcin Rumiński, Stanisław Rapior, Mirosław Mirowski, Mariola Świątak, Halina Surmacz, Zbigniew Jahnz. Wystąpili również autorzy debiutanckich tomików, czyli: ZOFIA BURZYŃSKA, AGNIESZKA DAGMARA DOMINOWSKA, EDYTA RAUHUT, JANINA KUJDA i SEBASTIAN ROSA po czym uroczyście spalili swoje debiutanckie wiersze.
Wygenerowano w sekund: 0.04
1,339,085 unikalne wizyty