Fundacja Wspierania Kultury "Noc Poetów"

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Partnerzy

Konkurs "Barwy wsi polskiej" rozstrzygnięty.

Konkurs "Barwy wsi polskiej" rozstrzygnięty.Konkurs poetycki dla dzieci pt. „Barwy wsi polskiej” został rozstrzygnięty.
Jury w składzie: Ernest Bryll (ZPP Warszawa), prof. Aniela Książek – Szczepanikowa (Szczecin) i Aleksandra Petrusewicz (ZLP Szczecin), spośród 55 nadesłanych prac z 17 szkół, wyłoniło 19 prac nominowanych do nagrody „Laur Nocy Poetów”. (Wyniki w zakładce "czytaj więcej)

EPI-LI-DRA

EPI-LI-DRANie-Kabaretowa
EPI-LI-DRA


26 maja 2017 r. godz. 19.00
Dom Kultury XIII MUZ w Szczecinie
Plac Żołnierza Polskiego 2

WOLNA REPUBLIKA NIE SKANDALIZUJĄCYCH ARTYSTÓW

Czy wśród powodzi kabaretów, skandalizujących teatrów i performerów jest jeszcze miejsce na uprawianie sztuki wesołej, ale nie prześmiewczej, sztuki poważnej, ale nie patetycznej, sztuki mądrej, ale nie przemądrzałej, sztuki wolnej, ale nieskandalizującej?


Obeschły już łzy, ale pamięć trwać powinna...

Obeschły już łzy, ale pamięć trwać powinna...„Naród, który odcina się od historii, który się jej wstydzi, wychowuje młode pokolenie bez powiązań historycznych, podcina korzenie własnego istnienia”. Jan Paweł II
12 kwietnia 2017 r. o godz. 13.00 w Międzynarodowym Domu Kultury mogliśmy uczestniczyć w prawdziwej, żywej lekcji historii, z udziałem legendy ruchu oporu Pani Danuty Szyksznian-Ossowskiej „Sarenka” autorki książki „Wilno-krew i łzy.Ponary”. Organizatorem spotkania był Prezes Fundacji Wspierania Kultury „Noc Poetów” ks. Sławomir Kokorzycki , który jest wydawcą książki oraz Urząd Miejski w Międzyzdrojach.

Hołd i Pamięć. Spotkanie weteranów z kulturą i sztuką

Hołd i Pamięć. Spotkanie weteranów z kulturą i sztukąNasza Fundacja wsparła drukiem kolejnego numeru Brulionu PAI bardzo ciekawą inicjatywę, jaką było spotkanie w Ośrodku Kultury w Przelewicach weteranów Wojska Polskiego z kulturą i sztuką. Impreza, organizowana przez Wójta Gminy Przelewice, Dyrektora tamtejszego ogrodu dendrologicznego i Stowarzyszenie „Otwarte okno” zgromadziła ponad sto pięćdziesiąt osób, w większości żołnierzy i byłych żołnierzy WP, a także artystów młodszego i starszego pokolenia, wśród nich poetów, którzy zaprezentowali swoje występy i zadedykowali je weteranom Wojska Polskiego, którzy brali udział w misjach pokojowych i stabilizacyjnych w różnych rejonach świata.

VII Korytowska Noc Poetów

VII Korytowska Noc PoetówVII Korytowska Noc Poetów już niebawem. Szanowni Poeci zapraszamy do udziału w VII KNP, przesyłajcie zgłoszenia, przesyłajcie teksty. Najważniejsze informacje na załączonym plakacie. Regulamin:
Wygenerowano w sekund: 0.05
1,034,637 unikalne wizyty